Nowy wóz, łódź i garaż dla OSP oficjalnie przekazane w Ostrowitem

Autor: Wielkopolski UW 2022-06-13 09:09:03

Dzisiaj miała miejsce uroczystość poświęcenia samochodu strażackiego oraz łodzi, które zasiliły jednostki w OSP Ostrowite i OSP Kosewo. W tej pierwszej do użytku oddano też nowy garaż.

Strażacy, ratując ludzkie życie i mienie, dają świadectwo nieustannej gotowości do poświęcenia i odwagi. Wiemy jednak dobrze, że skuteczna pomoc w dzisiejszym świecie wymaga nie tylko ludzkiej ofiarności i profesjonalizmu, ale też wsparcia w postaci nowoczesnego sprzętu” - pisał Premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do OSP w Ostrowitem i Kosewie, który Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński miał zaszczyt odczytać podczas uroczystego przekazania samochodu strażackiego i łodzi motorowej.

Ten nowoczesny sprzęt, który ułatwi codzienną służbę druhom, został zakupiony dzięki dotacji celowej z Ministerstwa Finansów z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Podczas uroczystości nowe wyposażenie oraz garaż zostały poświęcone. W ramach obchodów przekazano także świadczenia emerytalne dla strażaków OSP, którzy brali udział w akcjach gaśniczych w przeszłości. Jak podkreślają strażacy w kontekście sąsiedztwa jezior zwłaszcza w sezonie letnim jest to bardzo wyczekiwany sprzęt. Wydarzenie uświetnił koncert Orkiestry Dętej OSP Rychwał.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u