Kolejny krok do budowy obwodnicy Ciechanowca

Autor: wrotapodlasia.pl 2022-06-15 09:12:53

To będzie blisko dziewięciokilometrowy odcinek w ciągu drogi wojewódzkiej łączącej Czyżew z Siemiatyczami. Pod koniec ubiegłego roku inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 62 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. We wtorek, 14 czerwca, wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz i członek zarządu Marek Malinowski podpisali z wiceministrem infrastruktury Rafałem Weberem umowę na dotację do inwestycji. W spotkaniu w Ciechanowcu uczestniczył też m.in. radny wojewódzki Łukasz Siekierko.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to w tej chwili 40 mld zł i dofinansowanie inwestycji drogowych na każdym szczeblu samorządu. I faktycznie jest tak, że środki na inwestycje drogowe w naszym kraju nigdy nie były tak łatwo dostępne. Ten fundusz to też znakomity przykład dobrej współpracy rządu i samorządu – mówił wiceminister Weber.

 

               Ta inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie upór i determinacja wielu ludzi, którzy dzisiaj tutaj z nami są. To też zasługa znakomitej współpracy obecnego rządu z samorządem województwa, dzięki której tak wiele inwestycji jest tutaj realizowanych – mówił wicemarszałek. – Dziękuję za ten program, który zakłada równomierny rozwój całego kraju, także jego wschodniej części – powiedział wicemarszałek Łukaszewicz.

 

Szczegóły: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/region_i_gospodarka/wiadomosci/region/kolejny-krok-do-budowy-obwodnicy-ciechanowca.html?fbclid=IwAR3XA_17xpReTo4bc_enMUBmRiHlCFlOwUcqPU2Kf5H8sLT-52i2M8uZhMA

© 2018 Super-Polska.pl stat4u