Zakończenie roku szkolnego w SP Nr 7 w Chełmie z udziałem Pierwszej Damy

Autor: Lubelski UW 2022-06-29 09:27:53

Na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej Nr 7 im. gen. Władysława Sikorskiego w Chełmie wojewoda lubelski Lech Sprawka i wicewojewoda Robert Gmitruczuk uczestniczyli w uroczystości zakończenia roku szkolnego. Gościem honorowym wydarzenia była Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser–Duda. Elementami spotkania były rozdanie świadectw dla 17 najzdolniejszych uczniów, część artystyczna i okolicznościowe przemówienia.

Małżonka Prezydenta RP wręczyła świadectwa uczniom z najlepszymi wynikami w nauce. Podkreśliła, że w jej przekonaniu, biorą się one niewątpliwie ze zdolności i talentów uczniów, ale z drugiej strony są wynikiem bardzo solidnej pracy w całym roku szkolnym. - Takie dojrzałe podejście do swojego rozwoju świadczy o tym, że uczniowie budują kapitał na przyszłość - zaznaczyła.
 
Gratuluję uczniom znakomitych osiągnięć i życzę wspaniałego wypoczynku. Rodzicom życzę, byście zawsze kojarzyli szkołę z przyjaznym miejscem, takim, z którym wiążą się Wasze nadzieje na rozwój Waszych dzieci. Chciałbym również podziękować pracownikom nadzoru pedagogicznego, bo współpraca nadzoru pedagogicznego z organem prowadzącym ma niewątpliwie ma wielki wpływ – mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka.
 
Spotkanie było okazją do podziękowań za działania podejmowane na rzecz uchodźców z Ukrainy. Agata Kornhauser-Duda podziękowała także wszystkim mieszkańcom województwa lubelskiego i miasta Chełm za to, że otworzyli serca i domy dla naszych ukraińskich sąsiadów, którzy szukali tutaj bezpiecznego schronienia przed wojną. Dziękuję, że nie trzeba było nikogo do pomocy zachęcać. To było prawdziwe pospolite ruszenie – podkreśliła.
 
Przez województwo lubelskie przewinęło się ponad 1 mln 800 tys. uchodźców, w tym mnóstwo mam z dziećmi, które również zafunkcjonowały w polskim systemie edukacji. Na terenie województwa lubelskiego jest w tej chwili około 13 tys. dzieci do lat 19. Było to potężne wyzwanie dla władz samorządowych, które są organem prowadzącym. Przez Miasto Chełm przewinął się chyba największy strumień uchodźców, zarówno z przejścia drogowego, jak i z transportu kolejowego. To, co robiliście na rzecz uchodźców, jeśli chodzi o ich przyjęcie uchodźców i absorbcję dzieci ukraińskich do polskiego systemu edukacji należy się za to wielki pokłon i podziękowanie – dodał wojewoda lubelski.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u