Start programu Cyfrowy Powiat !

Autor: Mazowiecki UW 2022-07-14 09:33:05

W środę (13.07) w Starostwie Powiatowym w Garwolinie przedstawiono założenia programu Cyfrowy Powiat. W ramach programu, którego celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego oraz wzmocnienie cyberbezpieczeństwa samorządów- do powiatów w całej Polsce trafi ponad 63 mln zł. W wydarzeniu uczestniczył Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM.

Cyfrowy Powiat to koleiny po Cyfrowej Gminie program, który jest skierowany do samorządów w całej Polsce. Zależy nam na tym, aby w całym kraju rozwój cyfryzacji był równomierny, aby w każdym miejscu w Polsce były równe szanse w dostępie do nowych technologii - mówił podczas środowej konferencji prasowej minister Janusz Cieszyński.

Wsparcie cyfrowego rozwoju samorządów – rusza Program Cyfrowy Powiat!

Cyfrowy Powiat to konkurs grantowy dedykowany wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego na poziomie powiatów. Planowany budżet programu to 63 857 634 zł. Powiaty mogą wnioskować o dofinansowanie w kwocie od 100 tys. do 350 tys. zł. Program Cyfrowy Powiat będzie realizowany w  ramach wsparcia samorządów w procesie cyfryzacji i wzmocnienia kompetencji w zakresie zdalnej obsługi interesantów. Wnioski można składać od 13 lipca do 11 września 2022 r. Nabór potrwa 60 dni i nie będzie dzielony na rundy.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Dofinansowanie, zgodnie z zasadami konkursu, będzie można wydatkować na 4 obszary:

  1. Cyfryzacja biur / jednostek publicznych / jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) - zakup sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług oraz zdalnej pracy, stacje robocze, skanery, podpisy kwalifikowalne, czytniki itp. oraz zakup usług chmurowych.
  2. Zakup sprzętu IT dla:
    • szkół i placówek specjalnych;
    •  domów dziecka, pieczy zastępczej, domów pomocy społecznej.
  3. Szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa a także zaawansowanych usług cyfrowych.
  4. Zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Wszelkie informacje na temat projektu Cyfrowy Powiat znajdują się pod adresem Cyfrowy Powiat - Centrum Projektów Polska Cyfrowa - Portal Gov.pl (www.gov.pl). Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię Covid-19. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u