ZGINĄŁ SIERŻANT SZTABOWY JAKUB OPIECZYŃSKI

Autor: MSWiA 2022-07-16 09:04:24

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi sierżanta sztabowego Jakuba Opieczyńskiego z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Policjant zginął podczas służby w wypadku na trasie S-8 w pobliżu miejscowości Pawlikowice, gdy jechał służbowym motocyklem. W tych trudnych chwilach rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia składa Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin wraz z kierownictwem, policjantami i pracownikami Policji.

Do tego tragicznego wypadku doszło w czwartek, 14 lipca 2022 roku, po godzinie 15.00 na drodze ekspresowej S-8 w pobliżu miejscowości Pawlikowice. Policjant pełniący służbę na motocyklu wyprzedzał kolumnę samochodów. W pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Zmarł na miejscu pomimo reanimacji.

 

Sierżant sztabowy Jakub Opieczyński miał 28 lat. W Policji służył od 8 lat, ostatnio w wydziale ruchu drogowego pabianickiej komendy powiatowej. Od lat pasjonował się motocyklami. Wszyscy będziemy pamiętać go przede wszystkim jako dobrego człowieka. Pogodnego, uśmiechniętego, policjanta służącego ludziom. Jego tragiczna śmierć jest wielką stratą nie tylko dla najbliższych, ale całego środowiska policyjnego.

W tych trudnych chwilach Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk., Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin w imieniu policjantów i pracowników Policji, łódzkiego garnizonu Policji, rodzinie i bliskim zmarłego składają najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u