Zasłużeni pracownicy Gminy Szerzyny

Autor: Małopolski UW 2022-07-16 09:12:13

Praca w administracji jest szczególną służbą publiczną. Jej rola jest niezwykle ważna dla sprawnego funkcjonowania całego społeczeństwa. Urząd czy instytucja powinny cieszyć się zaufaniem i dobrą opinią. Ich postrzeganie zależne jest od wykonywania obowiązków służbowych pracowników. Ci najbardziej zasłużeni zostali dzisiaj uhonorowani w Szerzynach

W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył wyróżnionym pracownikom samorządowym Gminy Szerzyny odznaczenia państwowe: Srebrny Krzyż Zasługi, 7 Medali Złotych za Długoletnią Służbę oraz Medal Srebrny za Długoletnią Służbę. 

– Codzienna praca związana ze skutecznym wykonywaniem zadań publicznych wymaga kwalifikacji i kompetencji. To trudna, choć szlachetna misja. Zarówno administracja rządowa, jak i samorządowa, aby sprawnie funkcjonować, potrzebuje wykazującej się sumiennością, odpowiedzialnością i profesjonalizmem kadry pracowniczej. Bez wątpienia cechy te opisują Pracowników Urzędu Gminy Szerzyny. Serdecznie gratuluję wręczonych dzisiaj odznaczeń. Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim pracownikom samorządowym w Szerzynach za owocną współpracę i sumienną działalność na rzecz naszej lokalnej społeczności – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 

Podczas wizyty w Szerzynach wojewoda Łukasz Kmita udał się na plac budowy budynku wielorodzinnego, który powstaje dzięki środkom z Funduszu Dopłat BGK.  

– Prawie 2 tys. m2 powierzchni użytkowej, na które składać się będzie: 27 lokali mieszkalnych, w tym 2 mieszkania w ramach programu „Za Życiem”. Ponadto 27 miejsc parkingowych, winda, plac zabawa dla dzieci, instalacja fotowoltaiczna… Powstanie budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Szerzynach nie byłoby możliwe gdyby nie ponad 7 mln zł z Funduszu Dopłat BGK. Bezzwrotne wsparcie pozwoli na realizację marzeń o własnym domu osobom, które wcześniej nie mogły sobie na to pozwolić – mówi wojewoda Łukasz Kmita. 

Koszt realizacji inwestycji wynosi 8 582 254,31 zł, z czego 85%, czyli 7 294 916,16 zł to kwota dofinansowania. Realizacja inwestycji rozpoczęła się 21 lutego 2022 roku. Jej zakończenie planowane jest na 6 sierpnia 2023 roku.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u