RUSZYŁA ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ 878 NA ODCINKU JASIONKA-RZESZÓW

Autor: Podkarpacki UW 2022-07-16 09:15:18

Ruszyła rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 878 od granicy Rzeszowa do Jasionki. W uroczystości rozpoczęcia inwestycji wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

To obecnie największa inwestycja drogowa w perspektywie lat 2014-2020 realizowana przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 wynosi ponad 95 mln zł, co stanowi aż 85% kosztów kwalifikowanych. Wartość projektu ogółem to ponad 124 mln zł, natomiast wkład własny z budżetu województwa opiewa na kwotę ponad 28 mln zł.

Symbolicznego „wbicia łopaty” dokonali między innymi: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, zastępca prezesa PARP Paweł Olejnik, wójt gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar oraz Grzegorz Domaradzki – dyrektor oddziału Budownictwa Infrastrukturalnego Południe Budimex.

  – To kolejna inwestycja, która poprawi jakość komunikacji w naszym regionie i będzie służyć nie tylko mieszkańcom Rzeszowa, ale też gminy Trzebownisko. Jesteśmy w Rzeszowskim Obszarze Funkcjonalnym i ważne jest, aby ten obszar miał spójną politykę i działania, jeśli chodzi o rozwój i jakość infrastruktury. Dzięki tej drodze skróci się czas dojazdu do lotniska, ale też dojazd do pracy dla wszystkich, którzy pracują w strefie ekonomicznej. Cieszę się, że udało się wykorzystać ostatnie pieniądze z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, co przełoży się na pozytywny efekt w postaci nowej drogi – mówił marszałek Ortyl.

 

Inwestycji gratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Gratuluję kolejnej ważnej i potrzebnej inwestycji dla rozwoju zarówno samego Rzeszowa, jak też przylegającej gminy Trzebownisko i centralnej części naszego województwa. Ta droga, która ma być rozbudowana to na pewno nowy standard, ale także niewątpliwie ułatwienie w dostępie do lotniska Rzeszów-Jasionka, jak również do naszej strefy ekonomicznej – mówiła wojewoda.

Głos zabrali również Lesław Kuźniar, wójt gminy Trzebownisko.

– Bardzo się cieszę z tej inwestycji. Wiem, że ta droga jest ważna, bo połączy lotnisko i strefę ekonomiczną, ale też będzie służyć mieszkańcom naszej gminy – powiedział.

Inwestorem w imieniu województwa podkarpackiego jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Wykonawcą jest firma Budimex S.A z siedzibą w Warszawie, a inżynierem kontraktu jest ZDI sp. z o o z siedzibą w Zamościu.

Na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u