Europejskie Igrzyska Akademickie oficjalnie otwarte!

Autor: Łódzki UW 2022-07-25 08:29:01

W łódzkiej Atlas Arenie odbyło się uroczyste otwarcie Europejskich Igrzysk Akademickich (EUG – European University Games). Jest to jedna z największych imprez sportowych w Europie. Wydarzenie potrwa 2 tygodnie. Weźmie w nich udział około 6000 z 37 krajów reprezentujących aż 457 uczelni. Rywalizacja będzie się odbywać w 20 dyscyplinach. Dla zachowania atmosfery Igrzysk Olimpijskich, przez łódzką Atlas Arenę przemaszerowało kilka tysięcy sportowców z flagami swoich krajów.

W trakcie uroczystośći otwarcia Igrzysk wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk odczytał list od premiera Mateusza Morawieckiego. 

W myśl idei olimpijskiej istota sportu nie ogranicza się do budowania sprawności fizycznej. Sport to przede wszystkim kształtowanie siły charakteru – niezłomności, odwagi, zdolności realizacji postawionych sobie celów, woli walki. Walki przede wszystkim z własnymi słabościami. To jedna z najstarszych dróg rozwoju osobistego i jedna z najszlachetniejszych pasji

-  napisał szef polskiego rządu. 

EUG odbywają się co 2 lata w różnych miastach Europy. Poprzednim gospodarzem miał być Belgrad, ale z powodu pandemii koronawirusa impreza w stolicy Serbii została początkowo przełożona na 2021 rok, a później odwołana.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u