Dar warszawskich tramwajarzy dla ukraińskiego miasta

Autor: UM Warszawa 2022-08-01 09:08:54

Specjalistyczny wóz do naprawy sieci trakcyjnej dotarł z Warszawy do Iwano-Frankiwska, miasta w zachodniej Ukrainie. Wcześniej pojazd wyremontowali pracownicy Tramwajów Warszawskich.

Maszyny do naprawy sieci trakcyjnej potrzebowało przedsiębiorstwo komunalne w Iwano-Frankiwsku, które nadzoruje komunikację trolejbusową w tym mieście. Jednostka dysponowała znacznie starszymi pojazdami, a obecnie rozwija dotychczasową sieć transportową – kupuje kolejne trolejbusy i buduje nowe trasy dla tego środka transportu. Teraz będzie mogła korzystać również z odnowionego samochodu Star 1142, przekazanego przez Tramwaje Warszawskie. Pojazd był w stolicy od 1997 r. i służył do naprawiania tramwajowej sieci trakcyjnej.

Remont samochodu w warsztatach miejskiej spółki trwał pięć tygodni. Naprawiono blacharkę, układ napędowy i hamulcowy. Przegląd przeszedł też rozkładany teleskopowo pomost, z którego można wymieniać i naprawiać sieć trakcyjną. Przy naprawie, remoncie i transporcie pracowało kilkunastu pracowników Tramwajów Warszawskich.

Kolejne warszawskie pojazdy dla Ukrainy

Samochód tramwajarzy to kolejny pojazd ze stolicy, który trafił do Ukrainy. Wcześniej Warszawa przekazała również pięć Solarisów Urbino 18 – przegubowych autobusów Miejskich Zakładów Autobusowych, które trafiły do Mikołajowa. Do wschodnich sąsiadów trafił również ambulans neonatologiczny do ratowania noworodków. Przed transportem za granicę pojazd został gruntownie wyremontowany przez pracowników warszawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania

© 2018 Super-Polska.pl stat4u