Dziewczyny jadą po medal

Autor: Centrum Żeglarskie 2022-08-04 08:32:00

Wyjechały dzisiaj wczesnym rankiem. Już za dwa dni, nad węgierskim jeziorem Balaton, rozpoczną zmagania w mistrzostwach świata żeglarskiej klasy 420. Trzymajmy za nie kciuki.

Centrum Żeglarskie w Szczecinie bez wątpienia może pochwalić się tym, że trenują tutaj zawodnicy zdobywający najwyższe laury na światowych imprezach. Już niebawem możemy cieszyć się kolejnym, najważniejszym tytułem: mistrzostwem świata. O doskonałej formie Joanny Cymerman oraz Małgorzaty Górnisiewicz przekonuje trenerka młodych zawodniczek, Judyta Malinowska.

- Rozpoczynamy naszą podróż po jak najlepszy wynik. Oczywiście, tak jak każdy zespół, liczymy na zwycięstwo – przyznaje. - Mistrzostwa zaczynają się 5 sierpnia. Przygotowywaliśmy się do nich od początku sezonu. Nic więc dziwnego, że i dziewczyny podchodzą do nich bardzo optymistycznie. Tym bardziej, że doskonale się znają i trenują ze sobą już trzeci rok.

Mistrzostwa nad jeziorem Balaton będą ostatnimi na 420 dla Joanny Cymerman. W klasie tej występują zawodnicy do 18 roku życia, a Joasia w tym roku osiągnie pełnoletność.

- Zostanie załogantka Małgorzata, która ma lat 17 – mówi trenerka. – Joanna natomiast być może będzie trenowała na olimpijskiej klasie 470. Ale nie wybiegajmy jeszcze tak w przyszłość, bo przed obecnym duetem jeszcze są kolejne wyzwania. Mistrzostwa kończą się 13 sierpnia, a 14 wracamy do Szczecina. Niemal od razu po powrocie mamy mistrzostwa Polski w sprincie, we wrześniu natomiast kolejne mistrzostwa. Szykuje się niezły maraton

© 2018 Super-Polska.pl stat4u