Wystawa prac lwowskich artystów w Galerii Ratusz

Autor: UM Lublin 2022-08-04 08:44:43

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę prac artystów skupionych wokół Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Ekspozycję przygotowano z okazji 20-lecia reaktywowania działalności tej organizacji. W przestrzeni Ratusza zaprezentowane są 23 dzieła lwowskich twórców, które można oglądać do końca sierpnia.

Lwowskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych tworzą profesjonalni malarze, historycy sztuki, fotografowie, aktorzy, dziennikarze, pisarze, architekci i znawcy sztuki. Najważniejszymi celami Towarzystwa są kultywowanie i propagowanie polskiej kultury i tradycji narodowych oraz odrodzenie i rozwój wszystkich dziedzin sztuki ukraińskiej i polskiej, jako integralnej części kultury światowej. Członkowie Towarzystwa są absolwentami ukraińskich i polskich wyższych uczelni artystycznych, a jego prezesem artysta malarz, profesor Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie – Mieczysław Maławski. Towarzystwo ma w swoim dorobku ponad 150 wystaw malarskich na Ukrainie i w Polsce. Posiada również autorską galerię „Własna Strzecha”, a także prowadzi studium plastyczne dla młodzieży i dzieci z polskich szkół uzdolnionych artystycznie oraz studium dla plastyków-amatorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

 

Wystawę prac lwowskich artystów można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u