Ruszyło Ukraińskie Centrum Edukacji

Autor: UM Warszawa 2022-08-04 08:55:10

Naukę polskiego, angielskiego, kursy IT i wiele innych – oferuje uchodźcom i uchodźczyniom otwarte właśnie Ukraińskie Centrum Edukacyjne w Warszawie.

Centrum  mieści się przy ul. Marszałkowskiej 77/79, w budynku, w którym działa także Punkt Obsługi Obywateli Ukrainy prowadzony przez Urząd Pracy m.st. Warszawy.

Uchodźcy i uchodźczynie z Ukrainy będą mogli w centrum rozwijać swoje umiejętności zawodowe i językowe, a także zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Potrzebujący otrzymają wsparcie psychologiczne, a organizowane przy Marszałkowskiej zajęcia pomogą gościom z Ukrainy lepiej zrozumieć polską kulturę. Sąsiedztwo Punktu Obsługi Obywateli Ukrainy Urzędu Pracy m.st. Warszawy umożliwi bliższą współpracę obu instytucji w celu rozwijania różnych, uzupełniających się form wsparcia dla Ukrainek i Ukraińców, w tym w zakresie wybranych instrumentów rynku pracy.

Centrum oferuje:

  • naukę języka polskiego,
  • naukę języka angielskiego,
  • kursy IT,
  • zajęcia z doskonalenia umiejętności miękkich,
  • zajęcia dotyczące polskiej kultury i historii,
  • spotkanie kulturalne i edukacyjne.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Zaplanowano je na od poniedziałku do soboty w godzinach 16:30-21:00. Szczegółowy program można znaleźć na specjalnej stronie internetowej w języku ukraińskim.

- Ukraińskie Centrum Edukacyjne to kolejna partnerska inicjatywa z udziałem m.st. Warszawy na rzecz Ukrainek i Ukraińców. Centrum będzie znaczącym uzupełnieniem oferty miasta dla naszych gości z Ukrainy obok takich przedsięwzięć jak bezpłatna dla uchodźców i uchodźczyń „Przestrzeń pracy – Ukraina” czy Punkt Obsługi Obywateli Ukrainy prowadzony przez Urząd Pracy m.st. Warszawy. Jestem przekonana, że z uwagi na różnorodność oferty, działalność Ukraińskiego Centrum Edukacyjnego spotka się z dużym zainteresowaniem i być może stanie się też inspiracją dla podobnych inicjatyw w innych polskich miastach  – mówi Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim Ratuszu.

Ukraińskie Centrum Edukacyjne w Warszawie powstało dzięki współpracy wielu partnerów: Urzędu m.st. Warszawy, Urzędu Pracy m.st. Warszawy, Ambasady Ukrainy, Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy, Inicjatywy Środkowoeuropejskiej, Fundacji Wyszehradzkiej oraz Stowarzyszenia Edukacji Innowacyjnej i Cyfrowej z Ukrainy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u