Gala Mistrzów Sportu Gminy Żabno

Autor: Małopolski UW 2022-08-05 08:08:55

Salę widowiskową Gminnego Centrum Kultury w Żabnie wypełnili dzisiaj przedstawiciele różnych dyscyplin i dziedzin sportu. Chociaż spotkaniu nie towarzyszyły zmagania ani rywalizacja sportowa, nie zabrakło prawdziwych emocji. Wydarzenie było bowiem okazją do przekazania wyróżnień szczególnie zasłużonym w tej dziedzinie. Odznaczenia państwowe wręczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Dla wielu z obecnych na tej sali sport stał się sposobem na życie. Doskonalenie własnych umiejętności, pokonywanie trudów i ograniczeń, a często także walka ze słabościami stały się Państwa wiernymi towarzyszami każdego dnia. Swoją postawą nie tylko dostarczają Państwo wrażeń kibicom, ale także pokazują, że sport jest sposobem na przekazywanie ponadczasowych wartości. Dzisiejsze odznaczenia to podziękowanie i jednocześnie prośba, byście nie ustawali w swojej pracy – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Z rąk wicewojewody Ryszarda Pagacza 4 osoby odebrały Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Odznaczenie nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę przyznane zostało za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

9 sportowców odebrało Nagrody Burmistrza przyznane za osiągnięcia sportowe w 2021 r. Wyróżnionych zostało także 2 nauczycieli zasłużonych dla sportu. Przyznano też tytuł i nagrody dla: piłkarza roku, trenera roku, drużyny roku i sportowca roku.

Wśród bohaterów dnia nie zabrakło także osób, które chociaż nie są sportowcami, to poprzez swoją pracę zawodową wspierają rozwój gminy Żabno. 2 osoby wyróżniono zaś odznaczeniem „Zasłużony dla Gminy Żabno”.

Całość uświetniły swoimi występami zespół cheerleaderek „VOLTAGE” z Bobrownik Wielkich oraz zespół folklorystyczny „BOBROWIANIE”.

- Dzisiejsza uroczystość to święto całej gminy Żabno i  święto sportu. Gratuluję organizatorom wydarzenia i życzę, by także bieżący rok obfitował w sukcesy sportowe – dodaje wicewojewoda.

 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u