Wsparcie psychologiczno-psychoterapeutyczne dla uchodźców z Ukrainy w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie

Autor: Mazowiecki UW 2022-08-13 09:00:32

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła w miejscu tymczasowego zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyły się wykłady, sesje grupowe i konsultacje indywidualne w zakresie opieki psychologicznej. Uchodźcy przebywający w Nadarzynie mieli możliwość spotkać się i porozmawiać ze specjalistami zajmującymi się na co dzień wsparciem z zakresu psychologii i psychiatrii. W imieniu Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła wziął udział Dyrektor Wydziału Zdrowia Tomasz Sławatyniec oraz koordynator punktu z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Agnieszka Typiak.

Podczas wydarzenia uchodźcy mogli wziąć udział w wykładach z zakresu wsparcia psychologicznego. Zaproszeni specjaliści opowiadali m. in. o sposobie na radzenie sobie z traumą i o jego konsekwencjach oraz o pracy z traumą i zaburzeniami lękowymi. Psychiatrzy i psychoterapeuci opowiedzieli o integracji z polskim społeczeństwem, opiece nad osobami chorymi na depresję w Polsce oraz o traumach wojennych, jako zespole stresu pourazowego. Osoby przebywające w miejscu tymczasowego zakwaterowania w Nadarzynie mogły porozmawiać indywidualnie ze specjalistami oraz wziąć udział w grupowych sesjach terapeutycznych. Wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniu otrzymały niezbędne informacje o oferowanych możliwościach kontynuacji wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego.

W wydarzeniu udział wzięli psychiatrzy i psychoterapeuci ze Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Tarczynie, Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, Fundacji Odbudowy Odporności i z Polskiego Forum Migracyjnego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u