DOŻYNKI GMINNE I FESTIWAL KULTURY W BUKOWSKU

Autor: Podkarpacki UW 2022-08-17 09:18:26

W Bukowsku odbyły się dożynki gminne. Uczestniczyła w nich wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Dożynki połączone były z Festiwalem Kultury w Bukowsku. Wydarzenie rozpoczęła msza święta w intencji rolników w kościele parafialnym, po której nastąpił uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego na stadion Bukowianki Bukowsko.

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka odczytała list premiera Mateusza Morawieckiego, skierowany do uczestników uroczystości.   

Rolnictwo niezmiennie pozostaje jednym z filarów polskiej gospodarki. A produkcja zbóż należy do jego strategicznie ważnych gałęzi. Dziś pod tym względem Polska jest nie tylko samowystarczalna, ale może też eksportować około 20 procent zebranych ziaren. Polskie rolnictwo stało się marką, z której możemy być dumni. – napisał w liście Prezesa Rady Ministrów.

Następnie odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych oraz występy odwołujące się do kultury i tradycji lokalnej społeczności.  Na scenie wystąpiły m.in. dzieci z Zespołu Szkół w Bukowsku, Kapela Ludowa „Bukowianie” oraz Chór Męski z Bukowska. Na uczestników Dożynek w Bukowsku czekały degustacje potrwa i produktów przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, stoiska z rękodziełem, zabawkami oraz ze spożywczymi wyrobami lokalnymi.

Festiwal Kultury w Gminie Bukowsko realizowany w trakcie trwania Dożynek uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022

© 2018 Super-Polska.pl stat4u