Uroczystości upamiętniające 46. rocznicę śmierci ks. Romana Kotlarza

Autor: Mazowiecki UW 2022-08-23 09:27:38

18 sierpnia br. Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki i Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu wzięli udział w uroczystości upamiętniającej 46. rocznicę śmierci ks. Romana Kotlarza. W wydarzeniu udział wzięli również Dariusz Bąk, Poseł na Sejm RP oraz Paweł Dycht, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Podczas uroczystości upamiętniającej rocznicę śmierci ks. Romana Kotlarza Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wraz z Kierownikiem Delegatury MUW w Radomiu Krzysztofem Murawskim złożyli kwiaty pod pomnikiem ks. Romana Kotlarza w Radomiu.

Ksiądz Roman Kotlarz był kapłanem diecezji sandomierskiej, a od 1961 roku pełnił obowiązki proboszcza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Pelagowie. Podczas protestu w Radomiu w czerwcu 1976 roku razem z robotnikami poszedł do kościoła Świętej Trójcy, gdzie ze schodów błogosławił protestujących. Za udział w proteście i wygłaszanie kazań, w których apelował o poszanowanie godności uczestników protestu ks. Roman Kotlarz był nękany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Zmarł 18 sierpnia 1976 roku.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u