Dni Miasta Łaskarzewa oraz Święto Gminy Górzno

Autor: Mazowiecki UW 2022-08-23 09:38:46

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wziął udział w Dniach Miasta Łaskarzewa oraz Święcie Gminy Górzno, które zostało połączone z dożynkami. Wydarzenia odbyły się w niedzielę, 21 sierpnia br. w Łaskarzewie oraz w Górznie.

Dni Miasta Łaskarzewa

„Dni Miasta Łaskarzewa”, w których wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski rozpoczęły się mszą świętą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Łaskarzewa, w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie.

Następnie odbyło się uroczyste otwarcie tężni solankowej oraz przystanku „Historii i Kultury” w oprawie muzycznej Strażackiej Orkiestry Dętej przy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Łaskarzewie.

Święto Gminy Górzno

Święto Gminy Górzno w tym roku zostało połączone z dożynkami. Uczestnicy uroczystości dziękowali za trud pracy rolników oraz za plony ziemi. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, odprawioną w kościele parafialnym w Górznie. Po mszy nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego na tereny przy ulicy Dworskiej. Następnie odbyła się prezentacja dorobku Kół Gospodyń Wiejskich oraz koncerty zespołów muzycznych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u