Dożynki Województwa Łódzkiego w Radomsku

Autor: Łódzki UW 2022-08-26 09:29:34

Piękne wieńce zrobione z zebranych plonów, konkursy, wystawy, lokalne stroje i kulinaria, a przy tym dużo śmiechu i radości – tak wyglądało tegoroczne święto plonów w regionie łódzkim, którego tym razem gospodarzem było Radomsko. 

Po uroczystej mszy świętej, która odbyła się kościele pod wezwaniem świętej Jadwigi, rozpoczęła się cześć obrzędowa, w trakcie której swoje przemówienia wygłosili obecni na uroczystości politycy i samorządowcy.

Głos zabrali m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, a Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego odczytał oficjalny list. W dalszej części uroczystości, dożynkowy korowód przeszedł ulicami miasta do Parku Solidarności.

Tam zgromadzeni mieli możliwość spróbować dań i wypieków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z naszego województwa oraz wziąć udział w innych atrakcjach.

Na uczestników czekał także piknik rodzinny z dmuchanym placem zabaw, strefą wystawienniczą, strefą funduszy unijnych oraz strefą rękodzieła. Wieczorem natomiast uczestnicy mogli oglądać występy artystyczne różnych zespołów muzycznych. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u