"BEZPIECZNE WAKACJE" Z UKRAIŃSKIMI DZIEĆMI

Autor: MSWiA 2022-08-27 10:12:55

Strzyżowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie oraz policjantami Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Jaśle, odwiedzili dzieci i młodzież z Ukrainy, na półkolonii w Pstrągowej. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Było ono dobrą okazją do porozmawiania na tematy bezpieczeństwa.

Na spotkaniu dzieci zapoznały się z pracą policjantów, mogły przymierzyć sprzęt policyjny używany w codziennej służbie, wsiąść do radiowozu i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Szczególnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszył się patrol konny Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Rzeszowa, jak również motocykle policyjne obsługiwane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Funkcjonariusze ciekawie opowiedzieli uczestnikom, jak wygląda służba w Policji, w każdym z prezentowanych ogniw. 
            
Policyjna strefa bezpieczeństwa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno najmłodszych dzieci, jak i dorosłych. Strzyżowscy policjanci przedstawili podczas spotkania nową maskotkę policyjną - Strzyżowskiego Smoka, który wraz z Misiem POPO, świetnie zabawiali uczestników spotkania.

Strzyżowski Smok będzie promował bezpieczeństwo na terenie powiatu strzyżowskiego, dzięki współpracy i wsparciu Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.

Dzieci otrzymały ulotki promujące bezpieczeństwo oraz konkurs „Artystyczny przeWODNIK”, upominki i elementy odblaskowe.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u