Otwarto rozbudowaną i zmodernizowaną izbę przyjęć oraz laboratorium w Mogilnie

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2022-08-30 08:47:44

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w otwarciu izby przyjęć i nowej siedziby połączonego laboratorium analitycznego SPZOZ w Mogilnie. Inwestycja dofinansowana była kwotą ponad 1,5 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że realizacja tej inwestycji jest bardzo ważna dla poziomu opieki zdrowotnej w Mogilnie. Dzięki rozbudowie izby przyjęć wydzielono 5 miejsc dla potencjalnie chorych na Covid-19.  Jest to istotne dla bezpieczeństwa innych pacjentów i sprawnego funkcjonowania szpitala.

Oprócz tego możemy pochwalić się też rozbudową laboratorium. Wcześniej miało miejsce doposażenie jednostki w aparaturę rentgenowską i zbiorniki tlenowe wraz z instalacją 

– powiedział.

Wojewoda podkreślił też, że mimo faktu, że pandemia prawdopodobnie nie będzie rozwijać się już tak jak przez ostatnie 2 i pół roku, realizacji projektu był istotna. Dzięki temu inwestycje wykonane na te potrzeby pozostaną na stałe przy szpitalu i będą przyczyniały się do większego bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mogileńskiego.

Dzięki naszej współpracy z powiatem mogileńskim ten region bardzo szybko się rozwija, dlatego z przyjemnością deklaruję dalsze wsparcie dla kolejnych takich działań 

– deklarował wojewoda.

Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński zaznaczył, że wspólnie z radą miejską w Mogilnie stara się wspierać takie inicjatywy.

Zdrowie jest jedną z najważniejszych kwestii i robimy wszystko aby ten szpital funkcjonował na najwyższym poziomie 

– powiedział.

Podkreślił, że jest to przede wszystkim zasługa władz samorządowych powiatu mogileńskiego, obecnego i poprzednich starostów oraz wszystkich radnych. Wyraził nadzieję, że dzięki temu już niedługo Mogilno będzie słynęło z wysokiego poziomu rehabilitacji osób, które wymagają takiej pomocy.

Starosta Mogileński Tomasz Krzesiński, przypomniał, że m.in. dzięki bardzo dużemu wsparciu wojewody kujawsko-pomorskiego, w powiecie inwestowane są bardzo duże środki w służbę zdrowia.

Stoimy przed zmodernizowanymi i wyremontowanymi obiektami szpitalnymi – a to wszystko dzięki wsparciu pana wojewody. Łącznie - w ubiegłych latach i przyszłym roku - powiat mogileński, razem ze środkami marszałkowskimi, zainwestuje w służbę zdrowia prawie 80 mln zł 

– powiedział.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u