Dożynki gminne w Nidzicy i Rychlikach

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2022-08-30 09:05:21

W Nidzicy i Rychlikach odbyły się dożynki gminne, w których uczestniczył Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Dożynki od wieków wieńczą żniwa na polskiej wsi, są głęboko zakorzenione w naszej narodowej tradycji, będąc sposobnością, aby podziękować za wszystko, co trafia na nasze stoły. Wojewoda podziękował rolnikom i gospodarzom za ich ciężką, często niedocenianą pracę na roli.

 "Z szacunkiem i ogromną wdzięcznością zwracam się do tych, którzy podejmują ciężki trud tej pracy. Niech Wasze zamiłowanie nie ustaje, a obfite plony będą motywacją do wytrwałości w tym, co robicie. Życzę Wam dużo wytrwałości i zdrowia podczas codziennych gospodarczych obowiązków" - powiedział wojewoda.

Nidzickie dożynki były okazją do zaprezentowania się sołectw gminy. Wypieki, przetwory, tradycyjne wieńce i pomysłowe dekoracje to tylko część z dożynkowych atrakcji przygotowanych przez mieszkańców.

Podczas dożynek w Rychlikach Wojewoda wręczył odznaki honorowe "Zasłużony dla kultury polskiej" nadane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pogratulował wyróżnionym.

Rolnictwo na Warmii i Mazurach stanowi jeden z podstawowych filarów gospodarki.
"Bez rolników, bez ich pracy nie mielibyśmy zapewnionego bezpieczeństwa, a nasz region w dużej mierze jest właśnie regionem rolniczym" - mówił wojewoda.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u