Podziękowania dla kieleckich strażników

Autor: Świętokrzyski UW 2022-08-31 08:48:14

Z okazji Święta Strażnika wojewoda Zbigniew Koniusz podziękował funkcjonariuszom i pracownikom kieleckiej Straży Miejskiej za ich codzienną służbę.

Podczas uroczystości w urzędzie miasta wojewoda uhonorował wyróżnieniami troje funkcjonariuszy. Za szczególne osiągnięcia podczas pełnienia obowiązków służbowych, rzetelną pracę, zaangażowanie i zdyscyplinowanie nagrody wojewody otrzymali: zastępca kierownika Marta Jezierska, starszy inspektor Mirosław Kukuła oraz młodszy inspektor Krzysztof Kułaga. Wyróżnienia i pochwały strażnicy otrzymali również od prezydenta Kielc i komendanta Straży Miejskiej.

– Zapewniacie ład i bezpieczeństwo: po to, byśmy mogli spokojnie żyć, pracować, uczyć się. To służba, która często wydaje się niewidoczna. To nadzorowanie, by osoby, które nie wpisują się w układ społecznej narracji i społecznego odbioru rzeczywistości, nie znalazły swojego wydźwięku w przestrzeni publicznej. Sprawność każdej ze służb świadczy o sprawności państwa. Dziękuję za codzienną pracę – mówił wojewoda do kieleckich strażników.

Dzień Straży Miejskiej obchodzony jest 29 sierpnia, w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku o strażach gminnych. Straż Miejska to wyspecjalizowana formacja wykonująca zadania w zakresie ochrony porządku publicznego wynikające z ustaw i aktów prawa miejscowego. Kielecka Straż Miejska działa na rzecz lokalnej społeczności od 31 lat. Została powołana 14 lutego 1991 roku, jako jedna z pierwszych tego typu formacji w Polsce.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u