Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w województwie lubelskim

Autor: Lubelski UW 2022-09-06 10:01:56

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził dzisiaj województwo lubelskie. Premier złożył wizytę w Lubelskim Urzędzie Celno-Skarbowym i w firmie Bialcon S.A. w Białej Podlaskiej. Oddał też hołd Parze Prezydenckiej składając kwiaty pod pomnikiem śp. Lecha i Marii Kaczyńskich, mieszczącym się na Placu Wojska Polskiego w Białej Podlaskiej. Premierowi towarzyszyli wojewoda lubelski Lech Sprawka i wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

Województwo lubelskie to miejsce, w którym jak w pigułce widać zmiany, które zachodzą w Krajowej Administracji Skarbowej. Budżet w czasie naszych poprzedników: dochody budżetu państwa – 289 mld zł, budżet na rok 2023 – ponad 600 mld zł, czyli niezależnie od wszystkich czynników, jak popatrzymy na wszystkie parametry gospodarcze to mamy ponad dwukrotny wzrost budżetu. Dochody państwa polskiego są teraz stabilne. Możemy przeznaczać je na dodatek węglowy, dodatek do innych surowców, a także na wszystkie działania, które osłaniają Polaków przed skutkami inflacji. Będziemy zarządzać finansami publicznymi jeszcze lepiej – to jest nasze zobowiązanie wobec wszystkich Polaków – bo budżet należy do Was, a nie do mafii VAT-owskich – mówił premier Mateusz Morawiecki w Lubelskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej.
 
Następnie premier Morawiecki udał się do siedziby firmy Bialcon S.A. – firmy rodzinnej, której podstawową działalnością jest sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach.
 
Możemy tu zobaczyć na czym polega ratowanie firm w czasie trudnym. Dla nas podstawowym postulatem jest ratowanie miejsc pracy tam, gdzie one są zagrożone i tworzenie warunków do kreowania nowych miejsc pracy. Cieszę się, że tutaj z Białej Podlaskiej mamy wspaniałe wyroby. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dziś mamy kolejny kryzys. Nasi przeciwnicy w takiej sytuacji stosowali jedna taktykę – byli odporni na wołania przedsiębiorców. My nie zostawiamy przedsiębiorców samych, tak, jak nie zostawiliśmy ich w czasie pandemii, tak będziemy dalej działać i interweniować, aż wrócimy do stabilnych czasów gospodarczych – mówił prezes Rady Ministrów.
 
Firma została założona przez projektantkę Barbarę Chwesiuk. Specjalizuje się ona w projektowaniu i sprzedaży codziennej i wizytowej odzieży kobiecej. Obecnie firma posiada sieć sprzedaży liczącą 70 salonów firmowych w całej Polsce, a także poza jej granicami. Siedziba i główny zakład produkcyjny znajdują się w Białej Podlaskiej. Sklepy Bialcon znajdują się na terenie całej Polski m.in. w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Olsztynie, Lublinie i Chełmie. Salony tej marki są również za granicą – w Wilnie, Rydze oraz Limhamn - Szwecji. Bialcon prowadzi również sklep internetowy.
 
Premier odwiedził województwo lubelskie w ramach akcji  #BezpiecznaPolskaBezpieczniPolacy. - Ruszamy w kolejną trasę po Polsce po to, żeby pokazać, co się udało do tej pory zrobić, jak jesteśmy wiarygodni, jak spełniamy nasze obietnice, ale także, aby tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, dokładnie wiedzieć, co trzeba dalej zmieniać – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej inaugurującej akcję.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u