Powiatowo-Gminne Dożynki 2022 w Jedlni-Letnisko

Autor: Mazowiecki UW 2022-09-11 10:20:41

10 września br. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz uczestniczył w Powiatowo-Gminnych dożynkach 2022, które odbyły się w Myśliszewicach. Uroczystości dożynkowe zorganizował Burmistrz Miasta Jedlni-Letniska Piotr Leśnowolski oraz Starosta Radomski Waldemar Trelka. W wydarzeniu udział wziął również m. in. Zbigniew Kuźmiuk, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej pod przewodnictwem ks. bp. Marka Solarczyka w kościele pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Groszowicach. Po mszy nastąpiło otwarcie Święta Plonów i obrzędów dożynkowych. Podczas wydarzenia Wicewojewoda Mazowiecki wręczył odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz Medal Pro Patria.

W takcie uroczystości w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego został odczytany list przez Wicewojewodę Mazowieckiego Artura Standowicza skierowany do uczestników Dożynek.

Szanowni Państwo, Drodzy Rolnicy,

Przełom sierpnia i września wieńczy okres żniw. To czas, gdy w całym kraju celebrujemy dożynki, święto polskiej wsi. Kiedy rolnicy dziękują Bogu za obfite plony, my dziękujemy rolnikom za ciężką pracę i całoroczną troskę, by na naszych stołach nigdy nie zabrakło chleba. Doceniamy ją zwłaszcza teraz, po wydarzeniach ostatnich, pandemicznych lat, które w szczególny sposób pokazały, jak ważne znaczenie dla stabilności państwa ma bezpieczeństwo żywnościowe, którego jesteście Państwo gwarantami.

              Rolnictwo niezmiennie pozostaje jednym z filarów polskiej gospodarski. A produkcja zbóż należy do jego strategicznie ważnych gałęzi. Dziś pod tym względem Polska jest nie tylko samowystarczalna, ale może też eksportować około 20 procent zebranych ziaren. Polskie rolnictwo stało się marką, z której możemy być dumni.

              Sprawy mieszkańców polskiej wsi są dla rządu Zjednoczonej Prawicy absolutnym priorytetem. Nie tylko naprawiamy zaniedbania poprzednich lat, ale inwestujemy w wieś na przyszłość. Dbamy, by nasi rolnicy mogli konkurować z rolnikami europejskimi na równych zasadach, a warunki gospodarowania były co najmniej tak dobre, jak w Europie Zachodniej. Część z przygotowanych przez nas programów, między innymi dotyczących dopłat do nawozów czy wyrównania dopłat do ziemi, już wdrożyliśmy. Kolejne, zwłaszcza te, które uczynią wieś bardziej nowoczesną i gotową na wyzwania XXI wieku, są już w drodze.

              Dążymy też do tego, by poziom życia polskiej wsi nie odstawał od poziomu życia polskich miast. Realizując kolejne programy inwestycji w drogi, kanalizację, szkoły i wiele innych w obszaru infrastruktury, krok po kroku budujemy kraj, w którym wszyscy jego mieszkańcy będą mogli w równym stopniu cieszyć się owocami rozwoju. Konsekwentnie dążymy do przywracania godności polskiej wsi i należnego jej miejsca na społecznej mapie Polski.

              Drodzy Rolnicy, dziękuję za Waszą codzienną pracę. Dziękuję za to, że każdego dnia budujecie siłę, pomyślność i dostatek naszej Ojczyzny. Zasługujecie na najwyższy szacunek i wdzięczność Polaków. W nadchodzącym gospodarskim roku składam Wam życzenia wszelkiej pomyślności oraz by Państwa wysiłek przyniósł jak najlepsze owoce. W dniu Dożynek Powiatowo-Gminnych w Myśliszewicach życzę wszystkim uczestnikom wspaniałego, radosnego świętowania. Szczęść Boże!

© 2018 Super-Polska.pl stat4u