W Ostrowie Lubelskim odbyły się dożynki gminno-parafialne

Autor: Lubelski UW 2022-09-14 08:54:13

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odpustową na terenie Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, po której korowód dożynkowy przeszedł na teren Placu Miejskiego, gdzie odbyła się główna część dożynek. Podczas święta plonów odbył się ceremoniał przekazania i dzielenia chleba oraz prezentacja wieńców.

W imieniu prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk odczytał  list skierowany do uczestników wydarzenia.

 

Drodzy Rolnicy, przełom sierpnia i września wieńczy okres żniw. To czas, gdy w całym kraju celebrujemy dożynki, święto polskiej wsi. Kiedy rolnicy dziękują Bogu za obfite plony, my dziękujemy rolnikom za ciężką pracę i całoroczną troskę, by na naszych stołach nigdy nie zabrakło chleba. Doceniamy ją zwłaszcza teraz, po wydarzeniach ostatnich, pandemicznych lat, które w szczególny sposób pokazały, jak ważne znaczenie dla stabilności państwa ma bezpieczeństwo żywnościowe, którego jesteście Państwo gwarantami – napisał w liście premier.

 

 - W nadchodzącym gospodarskim roku składam Wam życzenia wszelkiej pomyślności oraz by Państwa wysiłek przyniósł jak najlepsze owoce. W dniu dożynek gminno-parafialnych w Ostrowie Lubelskim życzę wszystkim uczestnikom wspaniałego, radosnego świętowania – dodał w liście  z podziękowaniami i życzeniami Mateusz Morawiecki. 

 

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego oraz prezes OSP przekazali na ręce wicewojewody Roberta Gmitruczuka Dyplom Uznania dla wojewody lubelskiego Lecha Sprawki za wsparcie przy doposażeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Lubelskim oraz za zaangażowanie w realizacji wielu przedsięwzięć.

 

W uroczystości dożynkowej uczestniczyli m.in. : sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Jan Kanthak, parlamentarzyści, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk, burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk, przedstawiciele samorządów z terenu województwa lubelskiego, mieszkańcy Ostrowa i okolic

© 2018 Super-Polska.pl stat4u