Wojewódzka Inauguracja Kształcenia Zawodowego 2022/2023 w Puławach

Autor: Lubelski UW 2022-09-14 08:57:37

W Zespole Szkół nr. 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach odbyła się Wojewódzka Inauguracja Kształcenia Zawodowego w roku szkolnym 2022/2023.

Obserwujemy odbudowę polskiego szkolnictwa zawodowego. O ile jeszcze kilka lat temu większość absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wybierała szkolnictwo ogólnokształcące, o tyle od kilku lat mamy trend, który się utrzymuje. W zeszłym roku 56 procent absolwentów szkół podstawowych wybrało już szkolnictwo zawodowe. Jeszcze 20 lat temu szkołą zawodową straszyło się ucznia. Sami robiliśmy krzywdę sobie i uczniom. Nie stawiało się na szkolnictwo zawodowe. Od kilku lat następuje wielka zmiana, czego przykładem jest Zespół Szkół nr 3 - podkreślał obecny na uroczystości minister edukacji  i nauki Przemysław Czarnek.
 
Spotkanie połączone było z oddaniem do użytku nowych obiektów sportowych, między innymi kompleks boisk, skocznia do skoku w dal, siłownia plenerowa, bieżnia. - Rozpiera mnie duma i radość, że takie obiekty powstały. Widzę, jak gigantyczna zmiana nadeszła dla naszej szkoły - mówił dyrektor szkoły Grzegorz Jabłoński.
 
Chcę wszystkim Państwu  za te wspólne działania  na rzecz odbudowy i rozwoju kształcenia zawodowego serdecznie i gorąco podziękować.  Bo to od tego będzie zależała nasza wspólna przyszłość i wierzę, że te zadania będziemy w dalszym ciągu, z takim powodzeniem kontynuować - mówiła Teresa Misiuk, lubelski kurator oświaty.
 
Szkoła kształci także przyszłych pracowników służb mundurowych. Mowa  o  uczniach z klas mundurowych. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, mogą oni korzystać ze specjalistycznego toru sprawnościowego oraz stanowiska do rzutu granatem.
 
Jest mi niezmiernie miło, że w imieniu wojewody lubelskiego Lecha Sprawki  i własnym,  mogę Państwu przekazać najserdeczniejsze życzenia. Życzę, by ten nowy rok szkolny przyniósł Wam satysfakcję, zadowolenie i dumę z obranego kierunku.  Pamiętajcie, że oprócz nauki bardzo istotnym elementem jest wychowanie fizyczne, o którym mówi nie tylko ministerstwo edukacji,  nie tylko premier Mateusz Morawiecki. Stara mądrość mówi: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” – podkreślał wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.
 
W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, parlamentarzyści, wicewojewoda lubelski  Robert Gmitruczuk, lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk, przedstawiciele samorządów oraz służb mundurowych, społeczność szkolna.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u