Nowa droga z Kokoszek do Gut w powiecie łomżyńskim otwarta

Autor: Podlaski UW 2022-09-16 08:19:00

Na tę drogę okoliczni mieszkańcy czekali kilkadziesiąt lat. We wtorek (13.09), w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, władze powiatu łomżyńskiego oficjalnie oddały do użytku dwukilometrowy odcinek z nowym asfaltem z Kokoszek do Gut. Jego przebudowa kosztowała ponad 2,2 mln zł, a połowa tej kwoty pochodziła z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W otwarciu drogi wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Nowowybudowany odcinek drogi powiatowej z Kokoszek (Gmina Wizna) do Gut (Gmina Piątnica) ma nawierzchnię asfaltową o szerokości 6 m. Wykonano także pobocze z kruszywa łamanego, odwodnienie na całym odcinku, zjazdy, przebudowano dwa skrzyżowania, zamontowany również został fotoradar.

Nowa droga kosztowała ponad 2,2 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Drugą część solidarnie pokryły samorządy powiatu łomżyńskiego oraz gmin: Piątnica i Wizna.

Dzieki dofinansowaniu z RFRD powiat łomżyński wybudował ok. 36 km dróg powiatowych. 15 zadań inwestycyjnych jest w trakcie realizacji - to stanowi ok. 25 km. Wśród tych zadań jest 7 inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na przejściach - poinformował starosta łomżyński Lech Szabłowski.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zauważył, że inwestycje w infrastrukturę w województwie podlaskim - Via Baltica, Rail Baltica, remonty dróg powiatowych i gminnych - otworzą region na Polskę i świat.

Uruchomią jego możliwości gospodarcze, pozwolą ludziom wiązać przyszłość z tym właśnie miejscem, w którym się urodzili i w którym mieszkają. Nie będą musieli wyjeżdzać za granicę w poszukiwaniu pracy, bo dobra komunikacja to rozwijająca się gospodarka - mówił minister Adamczyk.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u