Ruszyła pielgrzymka rowerowa do grobu ks. Jerzego Popiełuszki

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2022-09-16 08:35:15

Z Olsztyna do Warszawy po raz 16. wyruszyła dziś Sztafeta Rowerowa do grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. O 8:00 rozpoczęła się Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Godzinę później rowerzyści wyruszyli z Placu Solidarności w kierunku stolicy.

Przed startem Pani Dyrektor Biura Wojewody Agnieszka Warakomska-Poczobutt złożyła kwiaty przy pomniku Wolności Ojczyzny w Olsztynie oraz odczytała list Wojewody życząc powodzenia uczestnikom sztafety rowerowej.

"To piękna inicjatywa Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej i NSZZ Solidarność. Cieszę się, że młodzi ludzie chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach. Wyprawa do grobu kapelana „Solidarności” jest dla nich z pewnością ogromną przygodą, ale przede wszystkim to żywa lekcja historii Polski. Dziękuję organizatorom za zaangażowanie i chęć upamiętnienia wybitnych Polaków. Rowerzystom życzę wytrwałości, bezpiecznej jazdy i owocnych efektów podejmowanego trudu" - napisał w liście Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u