Pomoc dla Ukrainy. Do hubu wojewódzkiego trafiły artykuły pomocowe

Autor: Lubelski UW 2022-09-21 07:53:13

Dzięki współpracy Lubelskiego Urzędu Lubelskiego w Lublinie z Polskim Czerwonym Krzyżem i Biurem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców do hubu wojewódzkiego przy ul. Krochmalnej w Lublinie, trafiły artykuły pomocy humanitarnej, które zostaną rozdysponowane do miejsc zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy oraz punktów recepcyjnych na terenie województwa lubelskiego.

Na łączną kwotę ponad 1,5 mln zł zostało przekazanych ponad 25 tys. sztuk materiałów pomocowych m.in. ręczniki, pościel, środki higieniczne, zestawy dla niemowląt, koce, śpiwory, materace, łóżka polowe.
 
W ramach wsparcia udzielanego uchodźcom na terenie województwa lubelskiego, koordynowanego przez wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę, działa również m.in. punkt informacyjny z możliwością recepcji i zakwaterowania, tj. udzielenia pobytu czasowego dla uchodźców, mieszczący się na dworcu głownym PKP w Lublinie.
 
Wczoraj, w ramach współpracy urzędu, PCK i UNHCR odbyło się spotkanie, podczas którego dyrektor generalny LUW w Lublinie Agata Grula i pełnomocnik Wojewody Lubelskiego ds. Koordynacji Obsługi Obywateli Ukrainy w Punkcie Recepcyjnym przy Dworcu PKP w Lublinie Beata Chodorowska zapoznali delegację Biura ds. Populacji, Uchodźców i Migracji, będącą jednostką rządu USA z działalnością Punktu. Punkt informacyjny z możliwością recepcji i zakwaterowania odwiedziła m.in. Renee Lariviere – US Regional Refugee Coordinator. Towarzyszył jej Marco Procaccini, szef biura terenowego UNHCR w Lublinie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u