Otwarcie gorzowskiego stadionu lekkoatletycznego

Autor: Lubuski UW 2022-09-27 09:04:00

Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak wziął udział w oficjalnym otwarciu stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

W liście skierowanym do uczestników uroczystości Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wskazał, że „dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 5,5 mln zł była przełomowym  krokiem na drodze do rozpoczęcia tej oczekiwanej inwestycji oraz do zapewnienia profesjonalnych warunków treningowych”.

 

Koszt budowy stadionu oraz towarzyszącej mu infrastruktury wyniósł około 19 mln złotych. 5,5 mln pochodzi z dotacji MSiT, 5 mln z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, 6,5 mln to wkład własny miasta Gorzowa, a 2 mln dołożył samorząd województwa lubuskiego.

 

Obiekt powstał po II wojnie światowej i służył piłkarzom Warty Gorzów Wielkopolski. Przebudowa rozpoczęła się w 2021 roku. Stadion został wyposażony m.in. w ośmiotorową bieżnię lekkoatletyczną, rów z wodą do biegu z przeszkodami, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, do pchnięcia kulą a także rzutnię do rzutów dyskiem i młotem. Obiekt sportowy spełnia wszystkie normy do rozgrywania zawodów międzynarodowych. Polski Związek Lekkiej Atletyki wybrał gorzowski stadion na gospodarza 99. edycji Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w 2023 roku.

 

Na polepszenie komfortu treningowego czekali m. in. zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” zaznaczając to w licznych rozmowach z Wojewodą. Pierwsze deklaracje wsparcia projektu Władysław Dajczak złożył zaraz po objęciu urzędu w roku 2015.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u