„Dar Młodzieży” wrócił do Gdyni

Autor: UM Gdynia 2022-09-30 16:43:30

Od marca na jego pokładzie szkolili się studenci i uczniowie szkół oraz uczelni morskich. W tym czasie przepłynął ponad 8 tysięcy mil morskich i zawinął do kilkunastu portów. Teraz wrócił do domu. W piątek, 30 września „Dar Młodzieży” wpłynął do gdyńskiego portu i zacumował na swoim stałym miejscu przy nabrzeżu Pomorskim. Tym samym zakończył tegoroczny sezon rejsów szkoleniowych.

„Dar Młodzieży” wrócił do Gdyni z ostatniego rejsu w tym roku. Na jego pokładzie przypłynęło 130 studentów Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego, którzy właśnie zakończyli praktyki morskie.

Żaglowiec odbył w tym roku sześć podróży szkoleniowych. Ostatnia z nich rozpoczęła się 30 sierpnia. Po wypłynięciu z Gdyni statek odwiedził porty w Hamburgu oraz Gdańsku. Natomiast ostatnim przystankiem „Daru Młodzieży” przed powrotem do domu było Świnoujście.

 

Na pokładzie żaglowca szkoliło się w tym roku 549 studentów i uczniów. Poza studentami Uniwersytetu Morskiego byli to żacy belgijskiej Hogere Zeevaartschool oraz uczniowie Zespołu Szkół Morskich w ŚwinoujściuZespołu Szkół Morskich w GdańskuZachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w SzczecinieZespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad NoteciąTechnikum Żeglugi Śródlądowej, a także młodzież z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

W trakcie sezonu szkoleniowego „Dar Młodzieży” przepłynął ponad 8 tysięcy mil morskich. Zawinął do: AntwerpiiLa CorunyKopenhagiGdańskaRouenKiloniiEsbjerguHarlingenVlissingenAalborgaRostockuBremerhavenSzczecina czy Hamburga.

Za nieco ponad tydzień, w sobotę, 8 października żaglowiec ponownie znajdzie się w centrum uwagi. Na nabrzeżu Pomorskim – obok miejsca, w którym cumuje statek – odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u