Vivat Academia, vivant Professores! Rok akademicki na Politechnice Łódzkiej oficjalnie rozpoczęty!

Autor: Łódzki UW 2022-10-11 08:34:33

Podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, a także immatrykulacja nowo przyjętych studentów i doktorantów oraz wykład najmłodszej na PŁ profesor Anny Fabijańskiej z Instytutu Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki to tylko kilka punktów uroczystej inauguracji, która miała miejsce w Alchemium PŁ.

Politechnika Łódzka jako jedna z najlepszych uczelni technicznych w kraju jest miejscem szczególnym, nie tylko ze względu na osiągnięcia naukowe i dydaktyczne oraz sukcesy inwestycyjne, ale przede wszystkim dzięki Państwa zaangażowaniu w życie akademickie. Tworzą Państwo wspólnotę budującą niepowtarzalną atmosferę Uczelni. Wyrażając uznanie wobec Państwa pracy dla dobra Politechniki Łódzkiej, życzę, aby nadchodzący rok akademicki był satysfakcjonujący i dostarczył Państwu wielu powodów do dumy oraz zadowolenia 

- podkreślił obecny na inauguracji Tobiasz Bocheński - Wojewoda Łódzki

Politechnika Łódzka to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Kształci około 11 tysięcy osób na 9 wydziałach. Kilka miesięcy tym była głównym organizatorem ogromne wydarzenia sportowego, jakim była EUSA 2022, czyli Europejskich Akademickich Igrzysk Sportu.

Wojewoda odczytał list premiera Mateusz Morawiecki, który życzył całej akademickiej społeczności dalszych sukcesów i chęci rozwoju.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u