Miasto poszukuje chętnych do opieki nad dziećmi

Autor: UM Warszawa 2022-10-12 09:24:46

Co roku do warszawskiej pieczy zastępczej trafia około 500 dzieci pozbawionych rodzicielskiej opieki. Najlepszym miejscem, do którego może trafić dziecko jest rodzina, dlatego m.st. Warszawa zachęca do udziału w webinarze wyjaśniającym, jak zostać profesjonalną rodziną zastępczą.

Dla osób gotowych na nowe wyzwania i zainteresowanych podjęciem pracy w pieczy zastępczej, 27 października, o godz. 18:30, odbędzie się webinar – „Nie-zwykły zawód”, poświęcony pracy jako rodzina zastępcza. Zaproszeni goście opowiedzą o swoich doświadczeniach z perspektywy rodziny zastępczej, psychologa dziecięcego i organizatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Uczestnicy będą mogli zadawać pytania m.in psycholog dziecięcej – Aleksandrze Piotrowskiej oraz dowiedzą się, dlaczego warto zostać rodziną zastępczą, kto może podjąć się takiej roli oraz co należy zrobić, aby móc pełnić taką funkcję. Zgłoszenia do udziału w webinarze przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Na rzecz profesjonalizacji rodzinnej pieczy zastępczej m.st. Warszawa działa od lat. Od dekady zapewnia wsparcie koordynatorów oraz zespołu specjalistów w Ośrodku Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT, a od roku 2019 w ramach Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie funkcjonuje Szkoła Profesjonalnego Opiekuna Zastępczego, której ideą jest profesjonalizacja zawodu opiekuna zastępczego, w tym zapewnienie ścieżki awansu zawodowego.

W 2021 r. w Warszawie było ponad 1060 rodzin zastępczych, które sprawowały opiekę nad ponad 1300 dzieci. Jednocześnie w domach dziecka przebywało prawie 700 dzieci. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u