Uroczystość nadania sztandaru KP PSP w Nidzicy

Autor: MSWiA 2022-10-12 09:32:49

Dziś, 11 października br. wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystości nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy. W uroczystości wzięli udział także warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński oraz komendant powiatowy PSP w Nidzicy st. bryg. Marek Augustynowicz. Dzisiejsza uroczystość wpisuje się w tegoroczne obchody jubileuszu 30-lecia działalności Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas wydarzenia wiceminister Błażej Poboży przekazał na ręce komendanta powiatowego PSP w Nidzicy nowy sztandar.  

Jego ufundowanie to wyraz wdzięczności za gotowość do służby przez całą dobę i zaangażowanie w ratowanie życia ludzkiego. Będzie on od dziś przypominał o szczególnym powołaniu i misji strażaków pełniących służbę w KP PSP w Nidzicy. To wyróżnienie i zaszczyt dla waszej jednostki. Niech motywuje do dalszej służby

– powiedział wiceszef MSWiA.


W trakcie swojego wystąpienia wiceminister Błażej Poboży podziękował strażakom za ich postawę oraz zaangażowanie i odniósł się do codziennej służby funkcjonariuszy PSP. 

Doceniamy szczególną rolę strażaków. Wyrazem tego jest druga edycja Programu Modernizacji Służb Mundurowych, w ramach którego prawie 2 mld zł zostaną przekazane PSP – podkreślił. – To środki na inwestycje budowlane, nowy sprzęt, wyposażenie osobiste, a także wzmocnienie etatowe czy podwyższenie wynagrodzeń

– dodał wiceszef MSWiA. 

Dzisiejszą uroczystość zwieńczył występ Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

W służbie mieszkańcom Nidzicy

Komenda Powiatowa PSP w Nidzicy funkcjonuje w obecnym kształcie od 1998 roku. W jednostce służy obecnie 45 strażaków, którzy w tym roku interweniowali już ponad 500 razy. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u