Pożegnaliśmy naszą koleżankę śp. Paulę Poniewierzę – Domańską

Autor: Pomorski UW 2022-10-15 09:41:31

Śp. Paula Poniewierza – Domańska, nasza koleżanka, rzeczniczka prasowa wojewody pomorskiego spoczęła dziś na miasteckim cmentarzu komunalnym. W ostatniej drodze towarzyszyły jej setki osób – rodzina, przyjaciele, znajomi z jej rodzinnego Miastka,  a także przedstawiciele Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku i innych instytucji. Nabożeństwo żałobne odprawione zostało w kościele pw.  Miłosierdzia Bożego w Miastku.

Śp. Paulę pożegnał wojewoda pomorski Dariusz Drelich, wicewojewoda Mariusz Łuczyk, dyrektor generalny urzędu Andrzej Spiker, koleżanki i koledzy z Biura Wojewody i innych wydziałów.

„Wyciągałaś rękę do tych, od których inni się odwracali, ratowałaś zwierzęta, które ludzie skazywali na niedolę, zachwycałaś się kolorami kwiatów i drzewami, zazdroszcząc im, że dotykają nieba.
Byłaś piękną istotą - dobrą, wyrozumiałą i mądrą. W każdej, wyznaczonej ci przez Stwórcę roli byłaś doskonała – jako córka, żona, wnuczka, siostra, przyjaciółka, koleżanka, opiekunka. Rozumiałaś czym jest prawdziwa miłość i wiara. Twoje Zdrowaśki - wypowiadane w intencji innych - czyniły niemożliwe, dawały siłę i moc. Bóg zapłać za nie! Czemu Anioły żyją wśród ludzi tak krótko?”

„Tak w pracy, jak i w życiu. Piękne, wrażliwe serce,  nieprzeciętna wrażliwość, dobroć, ciepło i błyskotliwość. Wszystko wyrażały Twoje oczy. Profesjonalizm, zdecydowanie, szlachetne zasady i ogromna wręcz siła. Tak w pracy, jak i w życiu„ – m.in. takimi słowy przyjaciele z PUW w Gdańsku pożegnali śp. Paulę.

Śp. Paula Poniewierza – Domańska zmarła na raka 11 października 2022 r. Miała zaledwie 36 lat.

Postanowieniem Prezydenta RP, za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej, śp. Paula Domańska odznaczona została pośmiertnie Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie, mężowi Zmarłej, wręczył wojewoda Dariusz Drelich.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u