50-LECIE HYŻNEŃSKIEJ PODSTAWÓWKI

Autor: Podkarpacki UW 2022-10-17 09:36:00

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Hyżnem obchodzi jubileusz 50-lecia. Uroczystości z tej okazji odbyły się z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart w Dniu Edukacji Narodowej.

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Świętą w miejscowym kościele parafialnym.  Następnie zaproszeni goście przemaszerowali do budynku szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna, podczas której została poświęcona pamiątkowa ławeczka będąca darem społeczności szkolnej i wyraźnym znakiem pozostawionym w budynku na kolejne lata.

– To czas podziękowania wszystkim tym, którzy na przestrzeni lat przekazywali wiedzę, wychowywali oraz tworzyli  życzliwą i przyjazną atmosferę. W tym miejscu słowa podziękowania kieruję do dyrekcji oraz całej kadry pedagogicznej, zarówno tej obecnej, jak i ich poprzedników, do wszystkich, którzy dbali o szkołę i dołożyli wszelkich starań, aby przekazać swym uczniom wiedzę i cenne umiejętności. Wszystkim, którzy zasłużyli się dla funkcjonowania tej szkoły bardzo serdecznie gratuluję – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas uroczystości.

Wojewoda przekazała także życzenia wszystkim  nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Szkoła Podstawowa w Hyżnem była budowana w latach 1969 – 1972. Naukę w nowym obiekcie uczniowie rozpoczęli 1 września 1972 roku. Patronem placówki jest gen. Władysław Sikorski. Obiekt stanowi „pomnik generała” – „symbolem łączności naszego narodu z rodakami, których los rozrzucił po świecie, ale nie zerwali oni swych więzi z Ojczyzną”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u