Tablica upamiętniająca Krzysztofa Putrę odsłonięta w OiFP

Autor: wrotapodlasia.pl 2022-10-22 09:43:16

Bez zaangażowania pana marszałka Putry, jego pracy i determinacji tego obiektu by nie było – powiedział marszałek Artur Kosicki. W piątek, 21 października, w Operze i Filharmonii Podlaskiej (OiFP) - Europejskim Centrum Sztuki imienia Stanisława Moniuszki w Białymstoku odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą wicemarszałkowi Sejmu i Senatu Krzysztofowi Putrze

W uroczystości wziął udział wicepremier, minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Podczas wydarzenia odczytano listy, które na uroczystość wystosowali: prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

– Spotykamy tu dziś, aby zamknąć klamrą budowę Opery i Filharmonii Podlaskiej, ponieważ 10 lat temu, na wielkim otwarciu, nazwisko „Krzysztof Putra” zostało pominięte – mowił Sebastian Putra, syn śp. Krzysztofa Putry.  – A dziś to dobry moment, żeby go uhonorować i podkreślić wkład, jaki włożył, żebyśmy tu teraz stali.

– Od wielu lat nie ma go wśród nas, ale wspominamy go, myślimy o nim. Jego odejście było wielkim ciosem. Myślę, że polska polityka byłaby lepsza, gdyby on był z nami – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

– To podkreślenie dużego wkładu, jaki wniósł pan marszałek Krzysztof Putra, aby ta opera powstała w Białymstoku. Szczycimy się nią nie tylko tu, w regionie, ale i w całej Polsce, i na całym świecie. Dlatego chcieliśmy oddać mu hołd i uhonorować jego wkład – argumentował marszałek Artur Kosicki.

               https://podlaskie.eu/kultura/tablica-upamietniajaca-krzysztofa-putre-odslonieta-w-operze.html?fbclid=IwAR0qkq_qaQPdUgRA-JfuNKsJPcyQBTQmgfJNcKvel96K6a1RmIng2hxVHDY

Link z transmisją uroczystości: https://we.tl/t-iCc0VE13Iz

© 2018 Super-Polska.pl stat4u