Warszawskie metro wspiera kijowskie metro

Autor: UM Warszawa 2022-10-24 09:26:56

Metro Warszawskie pomoże kolegom z Kijowa w modernizacji użytkowanych w metrze stolicy Ukrainy składów serii 81. Przedstawiciele przewoźników z obu stołecznych miast rozmawiali dzisiaj na temat współpracy. Inicjatorami spotkania było Międzynarodowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.

Tabor metra w Kijowie oparty jest w całości na rosyjskich składach serii 81. Z oczywistych względów firma chce uniezależnić się od dostaw z Moskwy. Metro Warszawskie również korzysta z podobnego taboru, dlatego przedstawiciele kijowskiego metra zwrócili się do Warszawy – za pośrednictwem Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie – z prośbą o wsparcie.

Części i doświadczenie

Metro Warszawskie dysponuje obecnie 22 pociągami serii 81. Nie są to identyczne jednostki z tymi użytkowanymi w Kijowie – rozstaw szyn w Polsce jest nieco węższy. Jednak poza szerszymi osiami kół, pociągi są bardzo podobne. Dlatego przedstawiciele warszawskiej Spółki zadeklarowali wsparcie w dostarczeniu części zamiennych, a także pomoc w zakresie wymiany wiedzy i doświadczenia potrzebnego do modernizacji ukraińskich pociągów.

Do Warszawy przyjedzie grupa robocza z Kijowa, aby na miejscu opracować konkretne rozwiązania.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u