Odznaczenia państwowe dla zasłużonych Wielkopolan

Autor: Wielkopolski UW 2022-10-31 08:49:55

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Odznaczenia w imieniu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego wręczyła I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska. Każda z 34 odznaczonych dziś osób w wyjątkowy sposób przyczynia się do rozwoju naszego społeczeństwa. Ich sumienność i bezinteresowność są bezcennym wkładem w postęp Wielkopolski.

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach, postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przyznano Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz za Długoletnią Służbę. Podczas uroczystości odznaczeni zostali m.in.: działacze społeczni, kulturalni, samorządowcy, działacze opozycji antykomunistycznej, naukowcy, pracownicy urzędów miejskich w Kłodawie, Kole i Damasławku i Poznaniu oraz członkowie Stowarzyszenia Polskich Chrześcijańskich Demokratów.

- Jako Wielkopolanie zawsze podkreślamy właściwy mieszkańcom naszego regionu etos pracy, przywiązanie do rzetelności i solidności. Pielęgnujemy narodowe tradycje i zwyczaje, ale też pracujemy na pomyślną, nowoczesną przyszłość. Wierzę, że siłą naszego kraju są jego wybitni obywatele, dlatego jestem pełna uznania dla podejmowanych przez Państwa działań i postaw – podkreśla wicewojewoda Aneta Niestrawska.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u