Jubileusz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Autor: Lubelski UW 2022-10-31 09:01:03

Z okazji jubileuszu 25-lecia Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz 15-lecia Ogólnopolskiego Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej w Teatrze Muzycznym w Lublinie odbyła się okolicznościowa gala. W uroczystości wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.

 Trudno jest słowami wyrazić wdzięczność, podziękowanie i podziw dla pracy i zaangażowania o. Filipa Buczyńskiego, pracowników i wolontariuszy Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Ojcu i wszystkim państwu życzę jak najdłuższego życia, abyście swoją posługę mogli świadczyć jak najdłużej – podkreślał wojewoda lubelski.
 
Na ręce o. Filipa Buczyńskiego - założyciela i prezesa Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie, Lech Sprawka przekazał dyplom uznania za wzorową realizację misji związanej z niesieniem pomocy medycznej, psychologicznej, socjalnej i pedagogicznej nieuleczalnie chorym, otaczanie opieką i wsparciem rodziny pacjentów, zapewnianie pomocy psychologicznej i duchowej w żałobie oraz bezpłatną opiekę poradni specjalistycznych, a także za empatię, dbałość o poprawę jakości życia podopiecznych oraz promowanie idei hospicjum domowego dla dzieci i młodzieży wśród mieszkańców województwa lubelskiego.
 
Powołane w 1997 roku, Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, otacza opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowym oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. W ciągu 25 lat działalności Hospicjum otoczyło profesjonalną opieką blisko 700 dzieci z całej Polski. Pomoc świadczona jest zarówno w ramach hospicjum stacjonarnego, kiedy opieka i leczenie nie mogą być prowadzone w warunkach domowych, jak również hospicjum domowego przy zachowaniu wysokich standardów opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej i duchowej. Ponadto, w ramach hospicyjnej opieki perinatalnej Hospicjum pomaga rodzinom dotkniętym ciężkimi chorobami dzieci. 
 
Podczas uroczystości jubileuszowej, która została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, przyjaciele Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zostali uhonorowani okolicznościowymi statuetkami i wyróżnieniami.
 
Fot. Iwona Burdzanowska

© 2018 Super-Polska.pl stat4u