Nowy budynek Domu Dziecka w Skwierzynie

Autor: Lubuski UW 2022-11-02 08:49:10

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w uroczystym otwarciu Domu Dziecka nr 3 w Skwierzynie.

W 2021 roku powiat międzyrzecki otrzymał dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - łącznie 4,46 miliona złotych na inwestycje w Dom Dziecka w Skwierzynie. Dzięki temu udało się ukończyć budynek nr 2 oraz w całości sfinansować realizację budynku nr 3 oraz boiska wielofunkcyjnego wraz z siłownią plenerową.

„Dzisiaj w ten wspaniały dzień – taki trochę wiosenny – cieszymy się, że jesteśmy w takim miejscu i w takim momencie, że wspólnie pokazaliśmy, że sprawy młodych ludzi znajdujących się w różnej sytuacji nie są nam obojętne. Byłem tu kilkukrotnie i widziałem zaangażowanie ludzi pracujących dla dzieci. Był tu jeden stary budynek, ale mieliście Państwo plany by wybudować nowe obiekty. I ja to zawsze wspierałem. Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego stworzył wiele możliwości do rozwoju, ale ta inwestycja to był Wasz wybór. To Wy zdecydowaliście, że rozbudujecie Dom Dziecka i tego Wam gratuluję” – powiedział Wojewoda Władysław Dajczak.

Dom Dziecka nr 3 jest budynkiem bliźniaczym do nr 2, który został oddany do użytku również w październiku ubiegłego roku. Kompleks przeznaczony jest dla 42 podopiecznych. Obecnie mieszka w nim 37 dzieci.

Miałem okazję przed chwilą poznać małą Zuzię. Mam nadzieję, że znajdzie tu spokój i szczęście. I, że stąd wyruszy w dorosłość spełniać swoje marzenia i nadzieje” – kontynuował Wojewoda Władysław Dajczak.

W ostatnim okresie powiat międzyrzecki otrzymał łącznie prawie 30 milionów złotych. W ramach RFIL 6,2 miliona, z czego 4,4 przeznaczono na oddaną dzisiaj inwestycję.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u