25-lecie Studia Piosenki "FART" w Bielsku Podlaskim

Autor: Podlaski UW 2022-11-22 09:22:33

Studio Piosenki "FART", działające przy Bielskim Domu Kultury, obchodzi w tym roku 25-lecie. W sobotę (19.11) w Bielsku Podlaskim odbyła się gala jubileuszowa, podczas której nie zabrakło podziękowań artystom za dotychczasową działalność w formie odznaczeń państwowych. Wręczył je wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Oprócz tego świętowano, jak na studio piosenki przystało - śpiewająco. Widzowie mogli podziwiać sześć formacji, w których śpiewają zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Życzę wszystkim Państwu, zarówno młodszym, jak i starszym artystom, byście się nadal mogli w Studiu Piosenki tak wspaniale rozwijać i nadal czerpali radość z tego, co robicie - mówił podczas gali wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Sukcesy "FART-u" to duża zasługa instruktorki Justyny Porzezińskiej, która z rąk wojewody odebrała, przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę, Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", przyznany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.

Z kolei honorową odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznaną przez wicepremiera Glińskiego, otrzymały Karolina Porzezińska i cały "FART", a dyplomy honorowe ministra wojewoda wręczył Emilii Szulc i Magdalenie Tworkowskiej.

Studio Piosenki działa przy Bielskim Domu Kultury i tworzy je sześć formacji: Farcik dla najmłodszych artystów, Zespół FART, kFARTet, Zołoto (wykonuje piosenki ukraińskie, białoruskie, gwarą), zespół dziecięcy Mała Karuzela oraz Sekcja Do (to najmłodszy projekt skupiający dorosłe osoby, często rodziców dzieci, które wcześniej zaczęły występować w Farcie).

Zespół FART ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień zdobytych na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Występował  m.in. we Włoszech, Estonii czy Łotwie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u