Otmuchów pierwszą gminą w woj. opolskim gdzie można zakupić węgiel po preferencyjnej cenie

Autor: Opolski UW 2022-11-22 09:24:45

Wszystkie gminy z woj. opolskiego przystąpiły do preferencyjnego zakupu i sprzedaży węgla z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych. 66 gmin ogłosiło na BIP, że będą realizowały proces sprzedaży węgla samodzielnie; 5 gmin z wykorzystaniem tzw. „innego podmiotu”.

Otmuchów jest pierwszą  gminą w woj. opolskim, gdzie można już kupić węgiel po preferencyjnej cenie. Skład mieści się w miejscowym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Dzisiaj rozpoczęła się sprzedaż węgla, gdzie mieszkańcy Otmuchowa mogą nabyć węgiel w cenie – 2000 zł/tona (z uwzględnieniem dodatku węglowego w wysokości 3000 zł). Gmina dla swoich mieszkańców zakontraktowała 9 tys. ton węgla we wczorajszym pierwszym transporcie zakupiła 310 ton węgla, a w ciągu jednego dnia sprzedano już 40 ton.

Apeluję do wszystkich samorządów województwa opolskiego o jak najszybsze zamawianie i podpisywanie umów z punktami dystrybucji – podkreślił podczas konferencji prasowej Wojewoda Opolski, Sławomir Kłosowski.

Na Opolszczyźnie jest 7 punktów dystrybucji węgla: PGE – Elektrownia Opole, PGG – Brzeg, Nysa, Prudnik, Pawłowiczki, Wierzbie, Rudniki.

Węgla nie zabraknie, a przede wszystkim jest to opał bardzo dobrej jakości – zapewnia wojewoda opolski, Sławomir Kłosowski

© 2018 Super-Polska.pl stat4u