Zasłużonym strażakom wręczono medale, odznaki i awanse

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2022-11-24 09:23:27

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się uroczysty apel strażaków z okazji Święta Niepodległości. Funkcjonariusze PSP i druhowie OSP otrzymali medale, odznaki i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Dziś, w niespokojnych czasach znaczenie służby dla Ojczyzny jest szczególne. Codziennie pokazują to polscy Strażacy. Od początku istnienia pożarnictwa w naszej Ojczyźnie nie tylko gaszą pożary, ale również włączają się w szeroką działalność społeczną.

Inaugurując uroczystość Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu nadbryg. Jacek Kaczmarek zaznaczył, że dzisiejszy apel ma także podkreślić zaangażowanie strażaków w walce o Niepodległą. Strażacy okazywali oddanie Polsce i po dziś dzień niezmiennie deklarują nieustanną gotowość do służby swojej Ojczyźnie.

Odznaczenia i wyróżnienia, które za moment będą wręczone, zostały nadane dla upamiętnienie daty 11 listopada 1918 r. – w 104 rocznicę odzyskania Niepodległości. W ten sposób dajemy świadectwo swojej służbie i oddaniu Rzeczpospolitej 

– powiedział.

Wicewojewoda Radosław Kempinski razem z Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Jackiem Kaczmarkiem wręczyli zasłużonym strażakom medale, odznaki i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Radosław Kempinski zaznaczył, że upamiętniając rocznicę powrotu Polski na mapę świata, kierujemy myśli w stronę Tych, którym zawdzięczamy naszą wolność – również polskich strażaków, którzy towarzyszą odrodzonej Ojczyźnie od momentu odzyskania niepodległości.

Ciągłość pokoleń zaangażowanych w sprawę polskości pozwoliła nam przetrwać noc niewoli i wrócić do grona suwerennych narodów. To również dzięki Wam, drodzy strażacy, małe lokalne wspólnoty mogą czuć się bezpiecznie i mogą realizować własne zamierzenia. Jeszcze raz gratuluję Wam medali, odznaczeń i wyróżnień za osiągnięcia służbowe 

– powiedział.

Poseł Ewa Kozanecka również pogratulowała funkcjonariuszom wyróżnień i awansów. Podkreśliła, że jest to jeden z przykładów na to, jak oddani służbie drugiemu człowiekowi są strażacy.

Chcę Wam, oraz wszystkim służbom mundurowym i cywilnym, szczególnie podziękować – bo to dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie. Ojczyzna to nasz zbiorowy obowiązek. O tym pisał Norwid, mówił bł. kard. Wyszyński. Niech św. Florian i wszyscy święci patronowie mają Was w swojej opiece 

– powiedziała.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u