Światła gasną, zaczynamy. Koncert Nauczycieli i Absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej w Olkuszu

Autor: Małopolski UW 2022-11-25 09:21:47

Dźwięki fortepianu, fletu, akordeonu, klarnetu, skrzypiec, gitary, trąbki, perkusji i wielu innych wybrzmiały dziś podczas Koncertu Nauczycieli i Absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Olkuszu.

 Każda szkoła muzyczna to wyjątkowe miejsce. Często przychodzą do niej młodzi ludzie, którzy swoją przygodę z muzyką dopiero zaczynają. Dziś absolwenci grają koncert ze swoimi mistrzami, z ludźmi, od których uczyli się nut, dźwięków - nauczycielami, którzy prowadzili ich od początku i wskazywali muzyczną drogę. Dzisiejszy koncert jest pokazem tej szczególnej wspólnoty, którą tworzą nauczyciele ze swoimi uczniami. Gratuluję wspaniałego występu i życzę wielu podobnych artystycznych przedsięwzięć – tym bardziej, że to pierwszy tego typu koncert zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. W. Kilara w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

1 stycznia 1968 r. filia, powołana trzy lata wcześniej, stała się samodzielną placówką jako Państwowa Szkoła Muzyczna w Olkuszu. W 2018 roku przypadł jej jubileusz 50-lecia. W ramach obchodów podczas koncertu galowego zapisana została szczególna karta w historii Szkoły. Wówczas to nadane jej zostało imię Wojciecha Kilara oraz nastąpiło przekazanie sztandaru.

Więcej o Szkole: http://psmolkusz.pl/historia/

© 2018 Super-Polska.pl stat4u