OSP Granowo z nowym wozem strażackim

Autor: Wielkopolski UW 2022-11-27 11:10:19

Druhowie z OSP Granowo mogą od dziś cieszyć się z nowego wozu strażackiego. Nowy samochód usprawni nie tylko dojazd do zdarzeń, ale także skuteczność działań ratowniczo – gaśniczych. W uroczystym przekazaniu udział wziął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

OSP Granowo powstało w 1934 r., z kolei w 1995 jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Obecnie OSP Granowo jest jednostką typu S-3, wiodącą w całej gminie.

Przekazywany samochód ratowniczo - gaśniczy wcześniej służył w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim. Zastąpi on wysłużony pojazd, z którego dotychczas korzystali druhowie.

- Cieszę się, że tutejsza jednostka strażacka wzbogaci się o nowocześniejszy wóz ratowniczo-gaśniczy, że służba pełniona przez strażaków-ochotników będzie nie tylko jeszcze skuteczniejsza, ale również bardziej bezpieczna – mówił wojewoda Michał Zieliński podczas uroczystości.

OSP Granowo posiada obecnie 3 samochody ratowniczo-gaśnicze oraz przyczepę do przewozu sprzętu. 26 członków jednostki posiada uprawnienia do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych, a 11 z nich posiada uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. 24 druhów ukończyło kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i posiada tytuł Ratownika, ponadto jeden ze strażaków jest ratownikiem medycznym.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u