Jubileusze małżeńskie w Radłowie

Autor: Małopolski UW 2022-11-28 09:52:46

Złote gody to niezwykłe przeżycie dla jubilatów, jak i ich najbliższych. To afirmacja 50 nieprzerwanych lat spędzonych w małżeństwie – w zdrowiu i chorobie, dzieląc wspólnie radości i smutki. Dziś swoje jubileusze świętowali mieszkańcy Radłowa w powiecie tarnowskim.

W uroczystości uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który wręczył jubilatom przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Są one nagrodą dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w intencji jubilatów w kościele parafialnym w Radłowie, a tuż po niej przeniosła się do Miejskiego Centrum Kultury w Radłowie. Złote gody świętowały 24 pary.

Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka zaprosił na uroczystość również pary z najdłuższym stażem małżeńskim. Diamentowe gody, czyli 60 lat w małżeństwie, świętuje w tym roku 6 par, a żelazne gody (65 lat) – 3 pary. 4 pary mogą poszczycić się natomiast 68-letnim stażem małżeńskim. Jubilaci otrzymali specjalne Medale Burmistrza.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny lokalnego zespołu ludowego „Mali Radłowianie”.

– Konstanty Ildefons Gałczyński mówił, że „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Dzisiejsi, czcigodni jubilaci są przykładem oddania i miłości, w której wytrwali tak wiele wspólnych chwil. Wszystkim Państwu życzę kolejnych lat małżeństwa w zdrowiu i radości – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u