​HARCERZE PODSUMOWALI DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIACKĄ

Autor: Podkarpacki UW 2022-11-29 09:31:30

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w Harcerskiej Gali Wolontariatu „Orły” Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Spotkanie odbyło się w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Zwracając się do uczestników gali wojewoda podkreśliła, że jedność harcerzy i mieszkańców Podkarpacia najlepiej sprawdza się w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Przypomniała działania druhów i druhen w czasie powodzi, epidemii oraz przy największym od czasów II wojny światowej kryzysie uchodźczym.

– To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie harcerze obecni na każdym etapie tego kryzysu. Bardzo za to dziękuję bo wiem, że to wymagało wielkiego poświęcenia. Harcerze to wyjątkowi ludzie, choć w XXI wieku nie jest łatwo podjąć decyzję by zostać zuchem albo harcerzem. Jestem zatem pełna uznania dla wszystkich, którzy podejmują taką decyzję. – zaznaczyła Ewa Leniart.

Wojewoda podziękowała harcerzom za ich służbę i zaangażowanie.

– Byliście blisko mieszkańców, blisko potrzeb, blisko ludzi. Jestem pewna, że te doświadczenia zostaną z Wami na zawsze, bo służba drugiemu człowiekowi ma wielki sens – mówiła.

Gala Harcerskiego Wolontariatu odbyła się pod patronatem Wojewody Podkarpackiego. Uroczystość była okazją do podkreślenia i uczczenia działalności prowadzonej przez przedstawicieli Chorągwi Podkarpackiej ZHP w naszym regionie. Podczas spotkania wyróżniono partnerów Związku Harcerstwa Polskiego oraz wolontariuszy harcerskich. Ponadto wojewoda, w imieniu Prezydenta RP, wręczyła odznaczenia państwowe – Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi osobom wyróżniającym się działalnością na rzecz kształtowania moralności oraz patriotycznej postawy polskiej młodzieży.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u