INWESTYCJE W BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW REGIONU

Autor: Podkarpacki UW 2022-12-07 09:17:29

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oddano do użytku zmodernizowaną Klinikę Noworodków. W wydarzeniu uczestniczyła wojewoda Ewa Leniart.

W czasie uroczystości otwarcia Kliniki zaprezentowano też  nową karetkę neonatologiczną. Oddział został przebudowany przy wsparciu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Koszt modernizacji Kliniki to ponad 11,6 mln złotych, a wartość całego projektu wyniosła prawie 29,2 mln złotych.

– To bardzo dobry dzień dla Podkarpacia, a w szczególności dla dzieci, które rodzą się na terenie naszego województwa. Ta inwestycja była niezwykle potrzebna i posłuży naszym najmłodszym pacjentom przez wiele lat. Dla Polski i dla Podkarpacia życie jest najcenniejszą wartością. Gratuluję tej znakomitej inicjatywy – powiedziała wojewoda.

Obecni byli również: marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, poseł na sejm RP Andrzej Szlachta, poseł na sejm RP Tadeusz Chrzan oraz poseł na sejm RP Kazimierz Gołojuch.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u