NIEBEZPIECZNA SYTUACJA NA PASACH ZAKOŃCZONA UTRATĄ PRAWA JAZDY

Autor: MSWiA 2022-12-09 09:17:57

Mandat w wysokości 3000 złotych i 30 punktów karnych - to skutek zachowania kierującej osobową toyotą na drodze. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu oraz zignorowała sygnały osoby nadzorującej bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię. Zostało to zarejestrowane przez kamerę samochodową innego kierowcy. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do policjantów, którzy wyciągnęli konsekwencje wobec kierującej.

Są takie sytuacje na drodze, które przykuwają uwagę i bulwersują innych kierowców. Często potem zaniepokojone osoby zgłaszają takie zdarzenia policjantom.

Do jednej z takich sytuacji doszło na DK-65 w listopadzie 2022r. Ełccy policjanci otrzymali nagranie, na którym widać, jak w okolicy szkoły kierująca osobową toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu. Dodatkowo kobieta zignorowała sygnały osoby nadzorującej bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię.

Aktualne przepisy ruchu drogowego surowo traktują kierowców popełniających wykroczenie w okolicach przejść dla pieszych. Za popełnione wykroczenia kierująca toyotą została ukarana mandatami na łączną kwotę 3000 złotych. Otrzymała także 30 punktów karnych – co w konsekwencji oznacza dla niej utratę prawa jazdy.

Publikujemy to nagranie ku przestrodze.

Na poniższym nagraniu rozpoczynającym się i kończącym planszą z napisem Komenda Powiatowa Policji w Ełku, pochodzącym z wideorejestratora, widać auta jadące drogą oraz moment, w którym osoby przechodzą przez przejście dla pieszych i samochód, który prawie je potrąca.

 

Film Nagranie z wideorejestratora

Opis filmu: Nagranie z wideorejestratora, na którym widać osoby przechodzące przez przejście i samochód, który prawie je potrącił.

Odtwarzaj

Wyłącz dźwięk

Załadowany: 100.00%

Pozostały czas -0:03

Obraz-w-obrazieWłącz tryb pełnego ekranu

 Pobierz plik Nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 4.02 MB)

 

W tym przypadku na szczęście nikt nie ucierpiał. Jednak widać, jak groźne sytuacje na drogach może powodować chwila nieuwagi i rozkojarzenia.

Każdy przypadek groźnego zachowania uczestnika ruchu drogowego na drodze można zgłosić policjantom, m.in. za pośrednictwem skrzynki mailowej STOPAGRESJIDROGOWEJ@OL.POLICJA.GOV.PL

Do przesłanego maila ze szczegółową informacją można dołączyć nagrania lub zdjęcia.
Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/o-nas/struktura/wydzial-ruchu-drogoweg/stop-agresji-drogowej/1738,STOP-agresji-drogowej.html

© 2018 Super-Polska.pl stat4u